euro Vamex | Filtry
15769
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15769,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Filtrování tekutých látek, zejména v chemickém a potravinářském průmyslu a také ve vodohospodářství – ale nejen v nich. Prakticky výhradně jsou vyráběny z nerezavějících oceli 1.4301, výjimečně však i z neželezných materiálů. Úmyslně neuvádíme žádné rozměrové tabulky, konkrétní provedení je vždy přizpůsobeno specifickým požadavkům zákazníka.

Filtry

VÁLCOVÉ

FILTR 52x67,5 Qg+TT

Charakteristickým konstrukčním prvkem je kombinace děrovaného plechu na vnější straně a jemné technické tkaniny na straně vnitřní. Děrovaný plech určuje tvar filtru a zároveň má nosnou funkci. Pro dosažení co největší volné plochy jsou voleny díry se čtvercovým tvarem.

PLIZOVANÉ

FILTR PIZOVANÝ WEB

U tohoto typu filtru je jako pracovní plocha použita technické tkanina ve více vrstvách a s charakteristickým krepovitým tvarem v příčném řezu . Tento tvar vede k výrazně větší filtrační ploše než u filtru válcového. V polovině výšky bývá umístěn zpevňující kroužek.

KALOVÉ

FILTR DN 56 x 97

Filtr je zhotoven z technických tkanin hrubšího charakteru s okatostmi od 0,6 do 2,0 mm. Je samonosný, pouze ve spodní části může být umístěn zpevňovací kroužek.

VRSTVENÉ

FILTR DN 49 G

Filtr je zhotoven z několika vrstvev technických tkanin různých vlastností. Nejjemnější tkanina je ve vnitřní vrstvě.

Příklady

Není MESH jako MASH

Omlouváme se příznivcům major Hulihanové a ostatních ze seriálu MASH, ten první výraz nás zajímá  poněkud více. V některých oborech je totiž hustota (jemnost) filtr definována jednotkou MESH – jde o počet ok na čtvereční palec. Jednotka přitom neříká nic o skutečných vlastnostech tkaniny, z níž je filtr zhotoven. Paradoxně tak tomuto zadání mohou vyhovovat různé kombinace okatostí a průměrů drátu tkanin. Nicméně to většinou nevadí.

hulihan
Wikipedia-logo

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.