Filtry
15769
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15769,bridge-core-2.1.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-20.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default

Filtrování tekutých látek, zejména v chemickém a potravinářském průmyslu a také ve vodohospodářství – ale nejen v nich. Prakticky výhradně jsou vyráběny z nerezavějících oceli 1.4301, výjimečně však i z neželezných materiálů. Úmyslně neuvádíme žádné rozměrové tabulky, konkrétní provedení je vždy přizpůsobeno specifickým požadavkům zákazníka.

Filtry

VÁLCOVÉ

FILTR DN 43 TEST.12

Charakteristickým konstrukčním prvkem je kombinace děrovaného plechu na vnější straně a jemné technické tkaniny na straně vnitřní. Děrovaný plech určuje tvar filtru a zároveň má nosnou funkci. Pro dosažení co největší volné plochy jsou voleny díry se čtvercovým tvarem.

PLIZOVANÉ

FILTR PIZOVANÝ WEB

U tohoto typu filtru je jako pracovní plocha použita technické tkanina ve více vrstvách a s charakteristickým krepovitým tvarem v příčném řezu . Tento tvar vede k výrazně větší filtrační ploše než u filtru válcového. V polovině výšky bývá umístěn zpevňující kroužek.

KALOVÉ

FILTR DN 56 x 97

Filtr je zhotoven z technických tkanin hrubšího charakteru s okatostmi od 0,6 do 2,0 mm. Je samonosný, pouze ve spodní části může být umístěn zpevňovací kroužek.

VRSTVENÉ

FILTR D 27 SESTAVA

Filtr je zhotoven z několika vrstvev technických tkanin různých vlastností. Nejjemnější tkanina je ve vnitřní vrstvě.

Příklady

Není MESH jako MASH

Omlouváme se příznivcům major Hulihanové a ostatních ze seriálu MASH, ten první výraz nás zajímá  poněkud více. V některých oborech je totiž hustota (jemnost) filtr definována jednotkou MESH – jde o počet ok na čtvereční palec. Jednotka přitom neříká nic o skutečných vlastnostech tkaniny, z níž je filtr zhotoven. Paradoxně tak tomuto zadání mohou vyhovovat různé kombinace okatostí a průměrů drátu tkanin. Nicméně to většinou nevadí.

hulihan